Tábor - 4. - 7. září 2008

        Využili jsme trvalého bydliště našeho člena Honzy Hladíka, juniora v Táboře a vyrazili jsme po stopách husitského hnutí v Čechách. Odjezd byl ve čtvrtek 4.9. v odpoledních hodinách a po občerstvení v Dražicích jsme dorazili na ubytovnu  na zimním stadionu v Táboře. Podivné bylo chování některých účastníků, kteří s napětím sledovali, ke kterému pokoji směřuje Jarda Brček, a pak se děsným fofrem ubytovali na jiném pokoji. Důvěřivci, kteří s Jardou ještě nikdy nesdíleli společný pokoj, v poklidu obsazovali postele v jeho okolí. Bylo to fajn, protože Jarda je velmi společenský a vtipný člověk. Následně jsme se odebrali na „baštu“ do blízké restaurace. Společenský večer proběhl celkem spořádaně, pouze před cestou domů nás překvapil „ceďák“, do kterého se nám nechtělo. Vyřešil do vypůjčený slunečník, který jsme použili jako deštník a jeden ubrus ze stolu na terase. Vráceno následující večer.
       
Do rána se počasí umoudřilo a my jsme vyrazili na trasu. Už od první chvíle byli jasné, že Honza junior věnoval přípravě trasy velkou pozornost, pohybovali jsme se po silnicích, cyklotrasách, cestách i cestičkách. Některé závodníky to ale tak unavilo, že při příjezdu na oběd neměli sílu vypnout boty z pedálů a téměř obědvali v horizontální poloze. Tato etapa kulturně vygradovala na Kozím Hrádku, kde více než prohlídka historické památky oslovila závodníky „kořka“ Kozí pití, která proběhla pro velký zájem několikrát dokola (omluvou je, že to bylo ve většině případů zápisné). Tento nástup byl předehrou pro večerní posezení v naší „kmenové“ restauraci, kde jsme se docela poveselili, což byl právě kámen úrazu pro spolunocležníky Jardy. Zejména odpovědnější závodníci šli spát téměř se „slepicemi, takže při příchodu Jardy již byli téměř vyspalí, ale také to bylo to poslední, co naspali.
       
Druhá etapa byla poznamenána předchozí veselou nocí, ale nádherné slunečné počasí vyhladilo veškeré vrásky na obličejích závodníků. Cílem cesty byla Bechyně, opět nezklamal Honza junior svoji přípravou, neboť slíbil občerstvovací stanici na 35. km, což splnil v toleranci pár desítek metrů, čímž vyrazil dech všem pochybovačům. Kromě krásných „kochaček“ jsme navštívili lidovou veselici v nejmenované obci. Zde byla kultura, povalování v trávě a pití vynikající „12“ Lipan ale při startu jsme zapomněli jednoho ze závodníků, a to Jirku Fialu. Asi jsme již nezvládali základní matematiku, protože i přes opakované sčítání závodníků jsme po celou cestu do Tábora tuto ztrátu nezjistili. Jirka to zvládl perfektně fyzicky, ale psychicky jej to vyčerpalo tak, že se neúčastnil ani večerních radovánek. Nebyl ale sám, i dalším padala hlava do talíře. Nebylo ale zjištěno, zda únavou nebo nevyspaním z předcházející noci. Hlavní příčinou mohl být také závěrečný „bonbonek“, a to stoupání v Táboře od řeky. Zvládlo to pouze pár silných závodníků.
       
Třetí den jsme se vypravili na hrad Choustník, a jak to tak bývá, byl postaven samozřejmě na pořádném kopci. Tím byla poznamenána část cesty k hradu. Závěrečné stoupání prověřilo všechny zájemce o „kochačku“, fyzicky nejtěžší úsek všech dnů zvládl Pepík Strieženec,který jako jediný dobil hrad v sedle kola. Zpáteční cesta byla vybrána velmi zodpovědně – převážně z kopce, či po rovině. Závěrečné vyhodnocení jsme provedli v restauračním zařízení v Táboře při obědě. Pak už následovala pouze očista a návrat k domovu.

                                                                                                                                    Láďa
Účastníci :    Zdeněk Bryknar                Honza Hladík                                      
                  Franta Marek                    Míra Kolář
                       Vlasta Fišr (od 5.9)          Ivan Pavlík (do 6.9)                          
                       Láďa Janoušek                 Honza Hladík jr.
                       Jindra Toman                    Jarda Brček
                        Láďa Toman                    Ivoš Grolmus                 
                       Tomáš Grolmus
                       
Hosté :          Pepík Strieženec, Jirka Fiala    
                                
Trasa - 1.den - 64,5 km - 
Radkov, hrad Borotín (Starý zámek), Borotín, Chotoviny, Kozí hrádek, Sezimovo Ústí, Tábor
Trasa - 2.den - 79,5 km - Planá nad Lužnicí, Želeč, Hlavatce, Bechyně, Stádlec, Malšice
Trasa - 3.den - 54,6 km - Chýnov, Radenín, Chrbonín, Choustník, Turovec 


        


    
       

Ranní rozjezd Občerstvení Borotín Husitské ležení
Jára Brček, ležící spící Skupinová Řetězový most Sedlec