Rybník 9.6 - 12.6.2011

               

       Inspirováni pořadem Cyklotoulky a osobními zkušenostmi Jardy Brčka se první víkendová akce 2011 uskutečnila v Českém lese. Jarda se iniciativně a hlavně velmi odpovědně ujal přípravy celé akce. Zajistil velmi slušné ubytování za přijatelné ceny v obci Rybník, v penzionu téhož jména. Úroveň stravování a služby poskytované personálem, to vše bylo bez chybičky. Jeden z účastníků – Fanda – naznačoval využití i některých dalších, snad i nadstandardních služeb. Zlí jazykové ovšem tvrdí, že si pouze „tahal kšandy“. Při přípravě akce se někteří účastníci zájezdu rozhodli zdolat přepravu do místa pobytu po vlastní ose. Ve svém rozhodnutí vytrval pouze Petr Janovský a Jirka Fiala, při dojezdu nebyli zcela v kondici, důvodem byla podle jejich tvrzení nepřesná mapa půjčená od Zdeňka a nedostatek osvěžoven v tomto pohraničním kraji.

           První dva večery byly vedeny ve standardním duchu – diskuze nad mapami a podobné radovánky chlapů, kteří po dalším půlroce vyrazili „bez bab“. Sobotní večer pokračoval ve sportovním duchu, dvě a půl hodiny jsme více či méně úspěšné sráželi kuželky na bowlingu. Úroveň hráčů byla rozdílná, ale radost ze hry pro všechny stejná. Po x  letech se alespoň na jeden večer a část dne ukázal Jirka Zahrádka (čekatel na obnovení členství).Trasy byly předem pečlivě naplánovány včetně osvěžován, což byl v tomto kraji jeden z největších problémů. Krajina pro cyklotoulky a kochání nádherná, ale žít v této oblasti trvale by byl pro nás všechny problém. Pivo jsme ochutnali české i německé, co víc si ještě přát.  Během cestování došlo pouze ke dvěma menším kolizím, které se obešly bez zranění (pouze Jarda ukazoval stopy po kousnutí zmijí, ale po pečlivém ohledání a těsně před amputací nohy se přiznal k sebepoškození při válení se s kolem na lesní cestě).

   

Účastníci :   Zdeněk Bryknar                  Petr Janovský                                  
                 Míra Kolář                          Jarda Brček   
                 Láďa Toman                       Pepík Mudra 
                     Láďa Janoušek                    Vlasta Fišr (1 den)
                    
Jiří Zahrádka (1 den)            Miloš Fleischmann (2 dny)
                     Honza Hladík                      Tomáš Grolmus
                     Franta Marek                      Bohouš Aschenbrenner
                     Jirka Fiala
                                

Trasa - 1.den - 79 km :  Rybník, Schwarzach, Stadlern, Ebene (rozhledna), Schonsee (občerstvení), Winklarn,Perlsee (občerstvení), Holl, Lučina, Hraničná, Rybník
                                    

        
   - 2.den - 53 kmRybník, Václav, Pleš (občerstvení), Železná, V Luhu, Diana, Nová Ves, Bělá nad Radbůzou, Mostek, Rybník
                                      

            - 3.den - 19  kmRybník, Liščí Domky, Pramen Radbuzy, Starý Herštýn, Závist (občerstvení), Rybník
                                        

                                     

   
Před první etapou 2 stateční cestou na Rybník Vrcholové družstvo Stadlern
Rozhledna Bohmerwaldturm Naši stařečci Snídaně v Rybníku
Plešatí (skoro) na Pleši Velký Zvon Pramen Radbuzy