Nové Hutě 15.9 - 18.9.2011

               

       A opět se přiblížil závěr cyklistické sezony 2011 a s tím spojená druhá víkendová akce Nové Hutě 2011. Trasy i ubytování zajistil osvědčený trasař Zdeněk. Většina závodníků se na místo dopravila autem, pouze Standa Šafránek a Petr Janovský dorazili do cíle pomocí svých bicyklů. Ubytovali jsme se v penzionu Tetřívek, ubytování bylo dobré, až na některé menší technické závady (pomalu odtékající sprchové kouty, nefunkční žárovky ..) – z těchto důvodů se někteří závodníci stěhovali každou noc do jiného pokoje, ale bylo to vyváženo prostornými pokoji s vlastním soc. zařízením a možností využít pokoje až do nedělního odjezdu k domovům. Trošku problémem byla obsluha servírky-brigádnice, nedobré pivo (BUDVAR10o), zrušená snídaně v nedělní ráno. Tyto výše zmíněné poznatky ovšem nemohly vůbec narušit požitek z krásného okolí jihočeské Šumavy, z krásného počasí, perfektně připravených tras a hlavně ze super společné jízdy.

          K menší výměně názorů došlo pouze 1. dne při stoupání na Poledník, kdy se skupina rozdělila na dvě frakce, jedna s chutí porušila zákaz vjezdu pro cyklisty a vydala se cestou snáze přístupnou a druhá neriskující cestou terénně náročnější. Vše dobře dopadlo, skupina porušující zákaz byla napomenuta strážcem NP. Výhled z Poledníku měly ale obě skupiny stejný, bohužel vzdálenější horizont byl v mlžném oparu. Na zpáteční cestě jsme výborně poobědvali  u Vchynicko – Tetovského kanálu v hotelu Antýgl. V tradičním duchu jsme vyrazili po obědě opět do kopce, naštěstí ale pouze cca 50 m, takže to bylo pouze symbolické. Na zpáteční cestě již byly pouze kávičky a pivíčka, prostě pohodička – pohůdka. Druhý den (sobota) začal mírným přeprcháním, ale kolem 10 hodiny se vše k dobrému obrátilo. Při příjezdu do Strážného Láďa Toman zjistil defekt, prázdné kolo, a to na velmi příhodném místě – před hospůdkou. Okamžitě jsme využili situace k občerstvení, není nad pohled z terasy na závodníka měnícího a hustícího „duši“ svého bicyklu. Tím ovšem skončili legrácky a my začali vytrvale stoupat směrem na Knížecí Pláně (občerstvení) a dále na Bučinu. Teprve následně byla cesta cyklisticky přijatelná, ale na některých závodnících byly patrné známky zanedbaného tréninku během léta, což se projevovalo zejména posedáváním, přesedáváním a postáváním v sedle svých kol. Nejsmutnější pohledy byly už druhý den na zdevastované lesy napadené kůrovcem a ponechané v původním stavu, postiženo je i okolí pramenů Vltavy. Nejgroteskněji působí uschlé stromy uřezané ve výšce cca 4m s roztřepeným řezem napodobující, že se strom zlomil samovolně. Dojezd k penzionu byl zakončen mírným stoupáním od Borové Lady, radost z bezproblémového dojezdu oslavila část závodníků v malé hospůdce U Zpěváků v Nových Hutích ucházejícím Gambrinusem a několika Fernety, což se ukázalo jako velmi zdařilý závěr sobotní etapy. Pravdou je, že někteří vytrvalejší závodníci se po večeři vrátili zpět do výše uvedené hospůdky a důstojně reprezentovali náš klub.

          Třetí den, údajně odpočinkový, začal hezkým výhledem přes hluboké údolí na rozhlednu Javorník. Samozřejmě, že tento bod byl cílem naší nedělní výpravy. I přes nepříznivou předpověď počasí se nám podařilo dojet na rozhlednu bez dešťových přeháněk. Pršet začalo přesně v době zdolání vrcholu, takže pohled z rozhledny byl kvůli snížené viditelnosti omezený. Po občerstvení (pro mnohé teprve snídaně) jsme za mírného deště sjeli zpět do údolí, abychom s posledními zbytky sil zdolali opět stoupání do Zadova, což se podařilo a celkem pohodlně jsme dojeli do naší oblíbené hospůdky U Zpěváků. Po obědě, vysprchovaní a navonění jsme vyrazili k maminkám (pravda je, že někteří se nesprchovali).

Závěr: 

   

Účastníci :   Zdeněk Bryknar                  Petr Janovský                                  
                 Míra Kolář                          Jarda Brček   
                 Láďa Toman                        Jindra Toman
                     Láďa Janoušek                    Vlasta Fišr (1 den)
                     Honza Hladík jr. (1 den)       Standa Šafránek
                     Honza Hladík                      Tomáš Grolmus
                     Franta Marek                      Bohouš Aschenbrenner
                     Jirka Fiala (2 dny)
                                

Trasa - 1.den - 68 km :  Nové Hutě, Jezerní slať, Horská Kvilda, Filipova Huť, Modrava, Javoří Pila, Poledník, Tří jezerní slať, Rechle Modrava, Zlatá Studna, Nové Hutě
                                    

        
   - 2.den - 61 kmNové Hutě, Chalupská slať,Borová Lada, Strážný,Knížecí Pláně, Bučina, pramen Vltavy, Kvilda, Nové Hutě
                                      

            - 3.den - 38  kmNové Hutě, Churáňov, Nicov, Javorník, Zadov, Nové Hutě
                                        

                                     

   
Před první etapou Jezerní slať Vrcholové družstvo Poledník
Rechle - hradlový most Chalupská slať Brod v Polce
Trasaři v koncích Pusťe bratry domů Závěrečné hodnocení