Česká Kanada - 12. - 15.června 2008

        Konečně se podařilo uskutečnit ve dnech 12. – 15. června odloženou akci z počátku září minulého roku – akci Česká Kanada.
        Ubytování bylo zajištěno v Nové Bystřici a to na ubytovně města a v malém penziónku U Volků (pro seniory a chrápající). Podle názoru některých účastníků by bylo potřeba rozšířit počet separovaných lůžek pro chrápající. K večernímu krmení závodníků úspěšně posloužila restaurace Na Bojišti, kde konzumované jídlo nemělo žádnou chybu, o alkoholických a nealkoholických nápojích ani nemluvím.
       
Předpověď počasí nebyla na tento víkend příliš příznivá, ale díky čtvrtečnímu hezkému počasí jsme podlehli euforii. O to horší bylo páteční probuzení, kdy začalo kolem páté hodiny ranní docela vydatně pršet. Déšť před naším odjezdem v 9,00 hodin ustal, vypravili jsme se proto na místní nádraží, abychom 3 stanice vychutnali jízdu vyhlášenou úzkokolejkou. Dráhy opět nezklamaly, proto jsme si po půl hodinovém čekání nechali vrátit jízdné a vyrazili na následující trasu po vlastní ose. Po celý den jsme se úspěšně vyhýbali dešti, ale teploty odpovídaly předpovědi a všichni na sebe navlékali veškeré oblečení, které měli s sebou – někteří návleky určené na ruce natahovali přes ztuhlá kolena. Čelo peletonu si i přes chladné počasí přidalo jeden několikakilometrový sjezd a následný výjezd ......
       
Druhý den se na nás po ránu usmívalo sluníčko, ale teploty byly stále nízké, zejména v dopoledních hodinách. Protože někteří z nás (zejména důchodci) smutnili, že se nesvezli úzkokolejkou, vyrazili jsme opakovaně na nádraží. Konečně se zadařilo a my se kochali výhledem do krásné krajiny z pomalu jedoucího vláčku do druhé stanice. Největší radost z toho měla obsluha vlaku, která musela uložit do vlaku 15 jízdních kol a ve 2. stanici je opět  vyndat. Nutno říci, že díky vhodně zvolené trase si na své přišli jak milovníci armády, tak milovníci historie, církve a ve finále i milovníci piva.
       
Třešničkou na dortu byla neděle, a to jak počasím, tak i výběrem trasy kolem česko-rakouských hranic, a to po obou jejích stranách. Trasu jsme zakončili obědem ne příliš valné úrovně (těžko srovnávat s baštou Na Bojišti) a před 15 hodinou jsme se vydali na cestu k maminkám se hezky dospat a pofoukat bebíčka způsobená zejména sedly kol.

                                                                                                                                    Láďa
Účastníci :    Zdeněk Bryknar                Stanislav Šafránek                                      
                  Pepík Mudra                     Franta Marek
                       Vlasta Fišr                        Radek Hyťha                          
                      Láďa Janoušek                  Honza Hladík jr.
                       Petr Janovský                   Jarda Brček
                        Láďa Toman                    Miloš Fleischman
                       
                       
Hosté :         2 mladíci (snad synovci) Ládi Tomana, Míra Kolář        
                                
Trasa - 1.den - 62,5 km:
Nová Bystřice, Dobrá Voda, Kačležský rybník, (uprchlíci) Kačlehy, Otín (občersvení) Jindřichúv Hradec (památky, oběd),
                                         Dolní Žďár, Lásenice, Nový Vojířov

Trasa - 2.den - 69,5 km: z Nové Bystřice vlakem do Hůrek, dále pak po vlastní ose směr Landštejn, Čs. opevnění, trojmezí, Maříž, Slavonice (oběd),
                                         Montsserat, Český Rudolec (Malá Hluboká, občerstvení),
Matějovec
Trasa - 3.den - 52 km: Nová Bystřice - Golfový klub, Peršlák, Staňkovský rybník, kemp KAPŘÍK, Litschau, Reingers

        


    
       

Čekání na úzkokolejku Konečně jedeme Landštejn věž
Čekáme na uprchlíky Focení je dřina Kozlové