Benešovský mlýn 20.6 - 23.6.2013

               

       Po roční přestávce se opět sešlo 13 zájemců a vyrazilo na prodloužený víkend do Jižních Čech. Před rokem v Nečtinách padl ze strany Fandy návrh navštívit na podzim roku 2012 Jižní Čechy, a to konkrétně okolí Vodňan. Při hledání ubytování jsme narazili na Benešovský mlýn na břehu řeky Blanice poblíž Putimi a Ražic.  

            Většina účastníků dorazila do hlavního stanu v podvečerních hodinách auty, 4 stateční se vydali již ve čtvrtek ráno po vlastní ose. Byl to Petr Janovský, Jirka Fiala, Ivan Pavlík a Milan Vasko (adept na členství). Tato skupina nás vítala po dojezdu auty u půllitru pěnivého moku ve veselé náladě, zřejmě z dobrého pocitu ze zdolání trasy dlouhé něco málo přes 100 km. Ubytování v bungalovech pamatovalo jistě lepší časy, ale bylo to kompenzováno přijatelnou cenou a poměrně slušnou úrovní stravování. Večery jsme trávili posedáváním na terásce a popíjením rozličných alkoholických i nealkoholických nápojů. 

              První, královská, etapa měřila cca 75 km a dovedla nás až na Zvíkov. První odpočinek byl v Písku na náměstí, kde bylo velmi příjemné posezení na jedné z předzahrádek. Této doby využil Jindra, který nechal vyměnit vadný plášť, koupil si hustilku, prostě peníze ve výši cca 1000,- Kč nepropil, ale investoval je do výbavy svého kola. V Písku jsme také doplnili zásoby Repelentu, neboť hejna komárů nás doprovázela prakticky celou cestu a tím zvyšovala naše tempo, protože zastavení představovalo nálety mračen žíznivých komárů. Cesta nás vedla převážně po březích řeky Blanice a Otavy. Na mnohých místech byly patrné následky předcházejících povodní. V nejvzdálenějším bode této etapy – na Zvíkově jsme poobědvali, prohlédli si hrad a navštívili místní varnu piva, kde bylo možno ochutnat různé druhy piv, včetně ovocných. Zpáteční cesta vedla přes Záhoří a přes Písecké hory, kde většina z nás zdolala více než 170 schodů a pokochala se pohledem na okolní krajinu z rozhledny Jarník.

                V sobotu jsme mimo jiné navštívili město, které nás do Jižních Čech vlastně přivedlo, tedy Vodňany, kde jsme si odpočali a napapali se, podařilo se nám objet rybník Tálin, nenavštívit pivovar v Protivíně (uzavřená společnost), ale dalších občerstvoven bylo dost. Tato akce dělala jistě radost výrobcům cykloplášťů, neboť i Petr zjistil, že jeho plášť na předním kole už dosloužil a poslední část etapy dojel s bandáží vytvořenou izolační páskou a bez přední brzdy. Alespoň ještě jednou mohl navštívit Písek, sice jen autem. Důležité bylo, že dostal poslední plášť a mohl tak absolvovat část třetí etapy a pak i cestu do Nýrska po vlastní ose. Tato etapa měřila cca 65 km.

                V poslední 45 km etapě jsme měli ještě možnost vyfotit se u pomníku Jana Žižky na památku bitvy u Sudoměře, nevidět bizony v jejich rezervaci, dále pak navštívit zámek ve Štěkeni i s jeho zahradou a zajímavými stromy, dále pak rekonstruované tvrze v Kestřanech. Díky neochotné servírce v restauraci na náměstí jsme vyrazili na oběd do golfového klubu. Sice se nacházel na kopci, ale byla tu možnost kochat se během oběda blízkými i vzdálenými kopečky, což vynahradilo mírně zvýšenou námahu. Zajímavý byl i pohyb golfistů na 18- jamkovém hřišti, kdy i golfové vozíky byly na elektropohon a dálkově ovládané – sport je sport. Dalším pozitivem oběda na golfovém hřišti bylo i to, že zcela výjimečně jsme po obědě jeli z kopce. Pouze Zdeňkovi se před obědem zvýšil tep. Až po upozornění Ivanem zjistil, že batůžek i s peněženkou a doklady zapomněl v restauraci na náměstí. Při cestě pro zapomenutý batoh si výrazně zvýšil osobní průměr, ale naštěstí vše dobře dopadlo a oběd už konzumoval v pohodě a klídku. Po obědě jsme se přes Putim vypravili zpět na naši základnu do Benešovského mlýna, zabalili svoje věci a vrátili se do svých domovů. Poslední etapu s námi absolvovali jen zčásti Petr Janovský a Jirka Fiala, kteří stejně jako na akci, se vraceli do Nýrska po vlastní ose. Nepřidal se Ivan Pavlík (návrat na fotbal v Nýrsku) a Milan Vasko (rýmička).

                                                                                                                                      

   

Účastníci :   Zdeněk Bryknar                  Petr Janovský                                  
                 Míra Kolář                          MIlan Vasko   
                 Jindra Toman                       Honza Hladík (dal 1. zápisné – viz. 2. přikázání ze stanov KPLTN)
                     Láďa Janoušek                    Ivan Pavlík
                     Pepa Mudra                        Franta Marek
                     Jiří Fiala                              Hyťhové - otec a syn – hosté (zápisné nedali)
                     
                                

Trasa - 1.den - 73 km : Benešovský mlýn, Písek, Zvíkov, Záhoří, rozhledna JarníkBenešovský mlýn
                                    

        
   - 2.den - 65 km :  Benešovský mlýn, Malešice, Vodňany, Protivín, Tálinský rybník, Benešovský mlýn
                                      

            - 3.den - 50  kmBenešovský mlýn, Sudoměř, Štěkeň, Kestřany, Putim, Benešovský mlýn
                                        

                                     

   
Benešovský mlýn
Občerstvení Písek
Jednatel při kontrole trasaře
Na Zvíkově Vodňany VOdňany historický most
Usnul nám, spí Sudoměř Naši nejlepší