Bechyně 10. - 13.6.2010

               

       Cyklistickou sezonu roku 2010 jsme zahájili návštěvou městečka Bechyně. Honza Hladík jr. zajistil pro 13 přihlášených účastníků perfektní ubytování v areálu kasáren, takže i významněji chrápající závodníci měli svoje soukromí. Čtvrteční večer jsme trávili  v restauračce přímo v ubytovně. Atmosféra tohoto večera byla poklidná, zřejmě obavy z následujících kilometrů. První den jsme se probudili do krásného a slunečného rána. I trasa byla ten den velmi příjemná, téměř hnusně rovinatá. První občerstvení přišlo až po 32 km, ale díky krásné trase bylo trasaři odpuštěno. Po dobrém obědě ve Veselí nad Lužnicí jsme zchladili svá rozpálená těla (z kombinace: oběd + pivo + slunce) v čisté vodě Vlkovské pískovny. Další zajímavostí u této vodní nádrže byla česká poušť, neboli písečné přesypy u Vlkova. Jarda Brček sicesliboval nudistickou pláž, čímž nalákal i pohodlnější závodníky k objetí celé pískovny, výsledek byl ale prachmizerný, pouze pár nehezkých ženských těl. Samozřejmě, že toto zklamání vylepšilo následné občerstvení ve stánku na parkovišti u pískovny. Již v této době Jarda Brček začal vyžadovat pokutu od členů, kteří neměli klubový trikot. Toto naléhání se mu stalo osudným při večeři v restauraci Kameňák Běchyně, kdy při večeři zkonzumoval několik kalíšků „liguére“ a po neúspěšném pokusu nastartovat obrněný transportér odešel zpět na ubytovnu, kde se děly dosud nevysvětlitelné záhady, o tom ale až v popisu dalšího dne. Vzhledem k tomu, že byla od 21 hodiny v Kameňáku diskotéka, vyrazili jsme poznávat krásy  lázeňského městečka ve večerních hodinách. Je pravda, že kromě Jardy odpadli další dva, ale  ne vlivem alkoholu. Důvodem byla údajně sešlost věkem, což byla v případě Zdeňka Bryknara a Míry Koláře trapná výmluva. Procházka byla velmi podnětná a vzhledem k únavě z celého dne jsme pochopitelně ukončili svoji prohlídku posezením v restaurační zahrádce hotelu Panská na náměstí T.G.M. Masaryka. Farář opět zaperlil ihned po příchodu servírky, kdy pouze hlesl: „vy jste hezká“, což slečnu zřejmě rozhodilo a poslala za sebe náhradu. Samozřejmě se hovor přenesl na téma ženy versus muži s přenosem zkušeností z vlastních vztahů (myslím, že se Fanda opět do ženění nepohrne). Perlou večera bylo prohlášení Bohouše Ašíka, že si ženy svého manžela „vysní“, což vzbudilo hurónský smích z důvodu předpokládaného těžkého spaní jeho Heleny při snění o Bohoušovi. V tento večer padlo ještě spousty moudra, bude ale zřejmě lepší na tato moudra rychle zapomenout. Těsně před půlnocí jsme se vydali na několikakilometrový pochod zpět na ubytovnu v útvaru a řádně osvětleni.

           Druhý den začal záhadným a nekoordinovaným pobíháním Jardy Brčka. S pobledlou tváří se přiznal, že nemůže najít klubový trikot. Vzhledem k jeho nekompromisnímu pokutování hříšníků z předcházeného dne to byl velmi vážný prohřešek a ostatní se museli velmi přemáhat, aby se mohl s ostatními účastníky fotit, pít pivo atd. Samozřejmě, že pokutu čestně zaplatil. Záhada se ztrátou nebude zřejmě nikdy zcela objasněna, ale vzhledem k tomu, že klubový trikot byl druhý den v recepci ubytovny, je možné, že vypadl společně se sítí proti hmyzu (také byla nalezena) a objevil jej některý ze zaměstnanců či jiných hostů. Trasa byla opět velmi dobře připravena, roviny z předcházejícího dne již nahradila zvlněná krajina, takže po různých výstupech se bylo možno kochat. Dominantou téměř celé trasy byly chladící věže Temelína. Neustále jsme je objížděli krajinou, až jsme se zastavili u jejich paty. V této souvislosti jsme navštívili expozici, kde byly informace o jaderné energii všeobecně a pak bylo možno vidět různé modely spojené s provozem elektrárny. Další zastávku na občerstvení jsme udělali v Týnu nad Vltavou. Velkou smůlu měla fungl nová servírka – brigádnice, která v první den své brigády musela obsluhovat a kasírovat třináct hezkou dívkouzdivočelých cyklistů, snad ji tato a jiné negativní zkušenosti nevedly k předčasnému ukončení pracovního poměru. Nelze zapomenout na delikatesu, kterou si z rozsáhlého jídelního lístku zvolil Jindra Tempíčko. Zvolené sýrové prkýnko zřejmě zaskočilo jak nezkušenou servírku, tak zkušeného kuchaře a tak jediný Jindra odjížděl z osvěžovny hrubě nespokojen. Závěr etapy byl určen pro milovníky bahna, náročnějšího terénu, volných pádů a komárů, a to při řece Lužnici. Tady nás zastihl okraj bouřkových mraků, před kterými se někteří ukryli v řece a jiní v rybářské špeluňce, která byla toho dne prvně otevřena. Důkazem byly pavučiny, které zdobily celý interiér. Po příjezdu do Bechyně jsme zjistili, že nás skutečně zachytil pouze okraj bouřky, neboť ve městě padající kroupy poškodily množství zeleně a mimo město leželi v příkopu u silnice ještě následujícího dne. Po příjezdu do Bechyně jsme ještě ve sportovním povečeřeli a individuálně odjížděli na ubytovnu, kde se ještě a chvilkami vášnivě diskutovalo.

                Poslední den jsme již velmi lehce vyšlápli do Bernartic na oběd a díky zhoršujícímu se počasí se ve 14 hodin vrátili na základnu a odjeli domů k maminkám.

   

Účastníci :    Zdeněk Bryknar                  Bohouš Aschenbrenner                                     
                  Míra Kolář                          Jarda Brček   
                  Jindra Toman                      Pepík Mudra 
                      Láďa Janoušek                    Petr Janovský
                      Franta Marek                       
Standa Šafránek
                      Jiří Fiala                                Honza Hladík
                      Honza Hladík jr.
                                

Trasa - 1.den - 77 km : ubytovna, Sudoměřice u Bechyně, Rytířský rybník,  Debrník, Vesce, Borkovická blata, Mažice, Borkovice, 
                                      
Veselí nad Lužnicí, Vlkovská pískovna, Sviny, Dolní Bukovsko, Bzí, Korákov, Hodětín, ubytovna
           - 2.den - 69 kmubytovna, Jamník, Březnice, Dobšice, vodní dílo Hněvkovice, Litoradice, Purkarec, Býšov, JE Temelín,
                                      Bohunice, Týn nad Vltavou, Koloděje nad 
Lužnicí,  Zářečí, Bechyně, ubytovna
            - 3.den - 47 kmubytovna, Hutě, Bechyně, Na prádle, Radětice, Nepomuk, Borovany,
                                     
Bernartice, Zběšice, Rataje, Dobronice, Černýšovice, Bežerovice, ubytovna
   
Osvobození Bechyně Stíhací peruť KPLTN Ranní pohoda
Vyvržení vorvani Pod rozhlednou Infocentrum JETE
Lávky na Lužnici Trasař se z toho vylízal Hněvkovická přehrada