Beroun 7.6. - 10.6.2018

               

      A opět se přiblížil náš dlouholetý termín, což je první víkend po Medardovi, což vycházelo od čtvrtku 7.6. do neděle 10.6. 2018. Původní záměr byl navštívit kraj kolem Vltavy – Mirovice, Březnice, Rožmitál pod Třemšínem. Do přípravy tras se s vervou vlastní pustil Jarda Brček. Při hledání ubytování se postupně dostal až do samotného Berouna. Což bylo nakonec docela fajn. Super ubytovna, hlídané parkoviště a kousek do centra, kde bylo dostatečné množství občerstvovacích podniků. A samozřejmě byly svědomitě připraveny i všechny trasy, jen poslední, nedělní se zčásti zkrátila, neboť při předcházející etapě se podařilo Jardovi ze velmi teplého počasí a za velmi vydatného stoupání zcela „odpálit“ jeho milované elektrokolo, čímž se z něho stalo prakticky všem známé kolo „Ukrajina“.

        Již ve čtvrtek večer nás Jarda vzal na příjemné posezení do rodinného pivovaru Berounský medvěd a tam jsme slavnostně a hlavně vesele zahájili celou akci. Vstup do ubytovny i do jednotlivých pokojů byl pomocí čipu. Jarda nás řádně poučil, jak s kartou zacházet, ale Pepa Mudra zřejmě nedával pozor a podařilo se mu v noci cestou na WC si zabouchnout dveře do pokoje, a vznikl obrovský problém vzbudit Jardu Brčka, což se mu po usilovném bušení do dveří podařilo.

        Na ubytovně se první večer oslavila dvě velmi důležitá jubilea, a to Míra Kolář sedmdesátiny a Petr Janovský padesátiny. Na této akci také Jarda čestně zaplatil svoji pokutu za porušení desatera z podzimní akce Brdy 2017 a to přímo v podhradí Karlštejnu. Celou akci lze hodnotit na výbornou, užili jsme rovinky při Berounce, ale i táhlá a dlouhá stoupání od řeky, slušnou síť občerstvovacích míst, historické památky a přírodní krásy.

Zapsal: samozvaný jednatel s pomocí trasaře


Účastníci: Pepa Mudra, Honza Hladík senior, Zdeněk Bryknar, Míra Kolář, Láďa Janoušek, Petr Janovský, Jirka Fiala, Ivan Pavlík, Jarda Brček, Honza Hladík junior, Franta Marek

Trasa - 1.den -  54 km : BerounKarlštejn, lom Velká Amerika, lom Mexiko, Svatý Jan p. Skalou, Solvayovy lomy, Loděnice, Beroun  

Trasa - 2.den -  54 km : BerounNižbor, Janův vrch, Sýkořice, Zbečno, Křivoklát, Roztoky, Nižbor, Beroun

Trasa - 3.den -  30 km : BerounZdice, Axamitová brána, Tetín, Beroun  

Berounský medvěd
Svatý Ján
Svatý Ján
Před druhou etapou Most přes Berounku Hospoda Nižbor
Rozhledna Městská hora Beroun Kozlovna Tětínská vyhlídka