Bělá 3.6. - 8.6.2021

               

      Činnost KPLTN byla v roce 2020 ovlivněna covidovou epidemií. Z tohoto důvodu se v roce 2020 uskutečnili pouze jednodenní akceVzhledem k částečnému rozvolnění (otevření zahrádek a restaurací, nošení respirátorů atd.) byla v nejbližším možném termínu uskutečněna společná víkendová akce. K ubytování byla využita nabídka z loňského roku. Jednalo se o ubytování na zemědělské farmě přímo nad halami zimního ustájení pro dobytek. Ubytování velmi skromné, ale splnilo svůj účel. Měli jsme od Marka Koukola připraven sud piva s chlazením, gril a naložené maso na grilování. Večerní programy měly jasnou náplň, grilován, pivíčko a MS 2021v ledním hokeji.

      Trasy již tradičně s pečlivostí připravil Jarda Brček, který i bez větších pochybení celou cestu navigoval. Sice jsme projížděli oblasti s řidším osídlením, ale na místní možnosti byl i dostatek občerstvovacích stanic. Některé jsme dokonce i bez povšimnutí míjeli. Největší úspěch sklidilo občerstvení v Pohorské Vsi kde „sexi“ obsluha podávala kávu zcela zdarma. Zklamáním ovšem bylo, že při návratu z druhé etapy byla tato „občerstvovna“ uzavřena. Počasí bylo první dva dny pro cyklistiku jako stvořené. Při návratu v sobotu se ale počasí změnilo, přišel velmi silný vítr, bouřka a následný déšť. Pršelo pak i v noci a třetí (nedělní) etapa byla zrušena. Někteří z nás méně trénovaných toto rozhodnutí přivítali, jízda na sedle kola začala být stále obtížnější. Z výše uvedených důvodů jsme akci ukončili v neděli v dopoledních hodinách. Podle trasaře údajně proto, že ne všichni měli blatníky a to bylo důvodem ukončení akce.

      Byla opětně otevřena otázka používání elektrokol. Jako ukvapené rozhodnutí se zdá loňské doplnění „Desatera“ o 11. bod, že elektrokola mohou použít pouze členové starší 70. let nebo alespoň po jednom infarktu. Samozvaný jednatel byl některými členy vyzván k revizi tohoto bodu.

 

Zapsal: samozvaný jednatel s pomocí Jardy Brčka


Účastníci: Láďa Janoušek, Petr Janovský,, Ivan Pavlík,  Jiří Fiala, Jarda Brček, Honza Hladík, Pepa Mudra

1. den Trasa - 40 km : Kamenný Újezd,, Zlatá Koruna, Kleť, Zlatá Koruna, Kamený ÚJezd  (pouzr JIrka, Ivan, Petr)

2. den Trasa - 73 km : Bělá, Pohorská Ves, Černé Údolí, Staré Hutě, Hojná Voda, Dobrá Voda, Horní Stropnice (oběd), tvrz Cuknštejn, Terčino údolí, Nové Hrady, Žár (Žárský rybník), Žumberk, Kamenná, Kondrač, Klení, Dluhoště, Desky, Meziříčí, Malonty, Bělá

3. den Trasa - 42 km : Bělá, Leopoldov, Baronův Most, Pohoří na Šumavě, pramen Lužnice, býv. Janovy Hutě, býv. Stříbrné Hutě, Huťský rybník, Žofín (oběd), Černé Údolí, Pohorská Ves, Malonty Bělá

 

Na startu Černé údolí Hojná voda
Terezčino údolí Lesovna Ubytování